O mně

Jmenuji se Roman Válek.

     V době, kdy jsem začal fotografovat se fotilo na analogové přístroje středoformátové a kinofilm byla novinka. Cesta k hotové fotografii byla trochu složitější než dnes a většinou se zvětšovalo doma v koupelně a fotografie se sušily jak prádlo.  V tomto období mne velmi oslovily závody aut a jako brňák jsem chodil fotografovat na starý Masarykův okruh. V pozdější době již jsem fotografoval i na barevný film, ale doma jsem barevné fotografie  netvořil, protože ten proces je složitější.

     Po revoluci se digitální fotografie začala tlačit i ke mně, ale tehdy byla pro mne příliš drahá. Ale přes všechny potíže jsem začal s digitálním kompaktem a později i zrcadlovkou. V té době jsem se začal intenzivněji věnovat fotografii rostlin  a makrofotografii.

     V dalším období začala digitální technika být přístupnější a moje zájmy se rozšířily. Začal jsem fotografovat navštívené zámky a jiné historické objekty. Ostatně architektura současná je také velmi pohledná. Jako každému chlapovi se mi ta auta líbí pořád a tak v tom výčtu nesmí rozhodně chybět.

     No a nakonec se ke všemu ještě přidalo fotografování dětí, portrétů a rodinek. Denní světlo je mi bližší jako ateliérové, a tak raději v klidu někde na louce nebo v lese vyfotím chlapečka s klackem v ruce nebo děvče se psem než v ateliéru. I když se tomu nebráním, třeba proto, že je venku zima.

     Fotografování je také o přístupu k lidem, ne vždy se nám líbí okolnosti focení, ale citlivým a profesionálním přístupem umím tyto problémy vyřešit.

Vítejte a prohlížejte.